Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Panjur üst çalışma mekanizması muhafaza panosu, çalışma mekanizması iç yatağı ve yan muhafaza kapağı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2003/00219
Buluş Başlığı Panjur üst çalışma mekanizması muhafaza panosu, çalışma mekanizması iç yatağı ve yan muhafaza kapağı.
Başvuru Sahibi CELAL ATLI
Buluş Sahibi CELAL ATLI
IPC Sınıfı E06B
Buluş Özeti

Kaynak ve vida kullanılmadan üretilen tek parça gövdeli panjur üst çalışma mekanizması muhafaza panosu çalışma mekanizması iç yatağı ve yan muhafaza kapağı tek parça panjur üst çalışma mekanizması muhafaza panosu, çalışma mekanizması iç yatağı, yan muhafaza kapağı alüminyum, polyester ve çeşitli plastik maddelerden, vida ve kaynak kullanılmadan hafif bir şekilde üretilmektedir. Panjur üst çalışma mekanziması muhafaza panosunun içine demir veya plastik olan çalışma mekinizması iç yatağının ve kenarlarına yan koruma kapaklarının takılması suretiyle yapılmaktadır.