Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Sandviç paneller için bir alın kaplama makinası TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2003/00239
Buluş Başlığı Sandviç paneller için bir alın kaplama makinası
Başvuru Sahibi ÖZGÜR ATERMİT SANAYİ VE TİCARET ANONOİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi FUAT AKÇAM
IPC Sınıfı B32B;E04D 3/35
Buluş Özeti

Bu buluş, çatı ve cephe kaplamalarında kullanılan sandviç panellerin alınlarının kaplanmasında kullanılan bir makina ile ilgilidir. Sandviç panellerin (2) alın kaplamalarının (14) yapılmasında kullanılan buluş konusu makina, ayaklar (8), bu ayaklar (8) üzerinde duran birbirlerine paralel iki adet kolon (11), bu kolonlardan altta olanının üzerinde bulunan sandviç panelin çıkıntılarına uygun oluklar içeren plakalar (3), kolonların bir taraflarında yer alıp pistonlar (6) tarafından hareket ettirilen ve bir kol (5) ile kumanda edilen ve üstteki aşağıya, alttaki ise yukarıya doğru, yatay bir eksen etrafında dönerek hareket eden lamalar (12) içeren ve ters taraflara bakan iki parça (10 ve 9) içermektedir.