Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
İlaç şişeleri için geliştirilmiş nem alıcılı contalı kapak TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2003/00266
Buluş Başlığı İlaç şişeleri için geliştirilmiş nem alıcılı contalı kapak
Başvuru Sahibi AS KAPAK KALIP AMBALAJ MAKİNE SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi LÜTFÜ TİMUR ÜÇÜNCÜ
IPC Sınıfı B65D
Buluş Özeti

Bu buluş ilaç şişeleri için geliştirilmiş nem alıcı contalı kapak ile ilgilidir. Bu buluşla geliştirilen nem alıcılı contalı kapak, özellikle ilaç ve nemden etkilenen her türlü malzemenin içinde bulunduğu şişe ve kutular için geliştirilmiştir. Buluş ana elemanlar olarak; silicagel (1), conta sabiti (3), silicageli kapağa hapseden karton contasından (4) ve sızdırmazlık amaçlı contadan (2) oluşması ile karakterize edilmektedir. Silicagel (1) kapağın içindeki haznede değişik gramajlarda yer almakta, silicagel haznesi ile şişe iç kısmı arasında hava geçirgenlik özelliğine sahip karton conta (4) bulunmaktadır. Karton conta (4) silicagelin (1) kapak haznesinde hapsedilerek şişe içine karışmasını engellemekte ve aynı zamanda silicagelin (1) şişe içindeki nemi emebilmesini sağlamaktadır.