Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Soğutucu. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2003/00273
Buluş Başlığı Soğutucu.
Başvuru Sahibi KLİMASAN KLİMA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi ZAFER ULUÇAY;AHMET OLPAK;BORA BÜKÜLMEZ
IPC Sınıfı F25D 25/02
Buluş Özeti

Buluş konusu soğutucu (1) üzerine rafların yerleştirilmesinde kullanılan bir uygulamada, soğutucu bölgeye (2) raflar, ön taraf arka tarafa göre alçakta olacak şekilde eğimlendirilerek monte edilmektedir. Ancak bu şekilde eğimlendirilen iki birincil raf (3) arasına ikincil raf (4) olarak isimlendirilen bir ara raf yerleştirilmektedir. Bu ikincil raf (4), soğutucu (1) tabanına paralel olabileceği gibi ön taraf arka tarafa göre yüksekte olacak şekilde de birincil raflar (3) arasına yerleştirilebilmektedir. Bu uygulamada rafların yandan kesit görünüşü zig-zag şeklindedir ve en üstteki rafa konan ürün (7) en alttaki rafa ulaşmakta ve altta bulunan çekmece (8) çekildiğinde rafa ilk yerleştirilen ürünün ilk olarak alınması sağlanmaktadır.