Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Pnömatik gevşetmeli bir yapı unsurunun sabitlenmesine yönelik düzenek. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 1998/00641
Buluş Başlığı Pnömatik gevşetmeli bir yapı unsurunun sabitlenmesine yönelik düzenek.
Başvuru Sahibi BOEHRINGER INGELHEIM PHARMA GMBH CO.KG
Buluş Sahibi JOHANNES GESER;JOACHIM EICHER
IPC Sınıfı B05B 1/00
Buluş Özeti

Bir sıvının basıncı altında bulunan bir yapı unsurunun sabitlenmesi, şayet bu yapı unsuru aşınmaya dirençli, sert ve dolayısıyla genel olarak gevrek bir malzemeden üretilmişse ve yerel gerilim artışlarına bağlı olarak tahrip edilebiliyorsa özel önlemler alınmasını zorunlu kılmaktadır. Örneğin silisyum/cam dan üretilmiş bu tür pnömatik gevşetmeli bir yapı unsuru, örneğin silikon kauçuktan üretilmiş, konturları yapı unsurunun dış konturlarına ve bir tutucunun iç konturlarına uygun olan elastomerik bir kalıbın içerisinde yerleştirilmektedir. "Yüzer sabitleme" nedeniyle kabul edilemez yerel gerilim ekstremleri ve pnömatik gevşetmeli yapı unsurunda deformasyonlar oluşmamaktadır. Düzenek minyatür yapıya sahip, cam veya silisyumdan üretilmiş, yüksek basınç altındaki pnömatik gevşetmeli bir yapı unsurunun sabitlenmesi için özellikle uygundur.