Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Elektrik tesisatlarına mahsus bus-bar sistemi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2003/00627
Buluş Başlığı Elektrik tesisatlarına mahsus bus-bar sistemi.
Başvuru Sahibi GERSAN ELEKTRİK TİCARET VE SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi YÜKSEL KARDEŞ
IPC Sınıfı H02B 1/18
Buluş Özeti

Buluşumuz; yapıların elektrik ihtiyacının karşılanması ve yapının istenilen ihtiyaç anında hemen tesis edilebilmesi özelliğine de sahip olan ve piyasada Bus-bar olarak bilinen elektrik gücünün sevkiyatını sağlayan tesisat düzeneği ile ilgili olup özelliği; tesisatın ve ana arter hatlarının çekilmesinden bu tesisat arterlerinin istenen yerlerinden yapılacak giriş müdahaleleri ile istenen sayıda paralel bağlama yapılarak istenen sayıda güç sevkiyat ucunun alınabilmesinin tek bir bus-bar hattından yapılabilmesidir. Bunun yanı sıra kurulan bus bar tesisat sisteminin tek bir hattan müteşekkil olması sebebiyle de el tesisat maliyetlerinin oluşmamasıdır. Sistem; baştan besleme elemanı (1), pano üstü modülü (2), düz bağlantı elemanı (3), köşe dönüş elemanı (4), ortadan besleme elemanı (5), çıkış kutusu (6), yangın bariyeri (7), sonlandırma elemanı (8), askı elemanı (9), ön bağlantı kapağı (10) elektrik güç kaynağı (11) bus-bar yolları (12), arka bağlantı kapağından (13) oluşur.