Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Çok kademeli izotermit duvar bloğu. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2003/00629
Buluş Başlığı Çok kademeli izotermit duvar bloğu.
Başvuru Sahibi ÖZGÜR ATERMİT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi ENVER GÜVEN
IPC Sınıfı E04B 2/00
Buluş Özeti

Buluş, binaların ses, ısı gibi dış etkenlerden izole edilmesi amacıyla duvar yapısını oluşturmak üzere kullanılan ve içerisinde izolasyon malzemesi konumlandırmak için uygun bir izolasyon malzemesi konumlandırma kanalı (1,2) içeren izolasyon bloğuna (1) sahip bahsedilen izolasyon bloğuna (1) ilaveten tesisat gibi amaçlarla kullanmak üzere ayrı bir kanal yapısı oluşturmak amacıyla bahsedilen izolasyon duvar bloğu (1) ile irtibatlandırılan ve içerisinde en az bir tesisat kanalına (2.2) sahip en az bir tesisat bloğu (2) ve bahsedilen izolasyon bloğu (1) ve tesisat bloğunun (2) birbirine irtibatlandırılması amacıyla bloklar (1,2) arasında oluşturulan en az bir köprü elemanı (3) içeren duvar bloğudur.