Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Monoblok gövdeli atık su çekvalfı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2003/00663
Buluş Başlığı Monoblok gövdeli atık su çekvalfı.
Başvuru Sahibi PİMPA PLASTİK İNŞAAT MALZEMELERİ İMALAT PAZARLAMA LTD. ŞTİ.
Buluş Sahibi MUZAFFER YUMURTACI
IPC Sınıfı F16K 13/00
Buluş Özeti

Binalarda oluşan atık suların ve tuvalet pisliklerinin taşındığı pis su tesisatlarının kanalizasyona bağlantısında kullanılmak üzere geliştirilen ve atık suların ana şebekeye ulaşmasına izin veren ana şebekeden gelebilecek su taşmalarına, pis suyun geri tepmesine, haşerelerin bina içerisine klapeden dolayı girmesine izin vermeyen monoblok gövdeli atık su çekvalfinde gövdenin (1) tek parça olarak üretilmesi, üst kısmına sabit kapağın (2) bağlantı somunları (5) ile monte edilmesi, klapenin (4) çıkış ağzı (7) tarafına doğru açılabilecek şekilde hareketli bir şekilde birleştirilmesi ve gövde (1) içerisinde oluşabilecek tıkanıklara ve problemlere kolayca şekilde müdahale etmek için kapağın (3) gövde üzerine vidalı birleştirmeyle çevrilerek sabitlenmesidir.