Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Ürün koruma ambalajı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2003/00670
Buluş Başlığı Ürün koruma ambalajı.
Başvuru Sahibi ÖZGE PLASTİK AMBALAJ SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi ŞABAN YAVUZ
IPC Sınıfı B65B
Buluş Özeti

Bu buluş, dairesel, eliptik, kare, dikdörtgen veya diğer şekillerde üretilen, herhangi bir şekilde ambalajlanmış veya ambalajsız ürünleri nakliye, koruma, teşhir etme ve pazarlamada kullanılan ürün koruma ambalajı ile ilgilidir. Ürün koruma ambalajı iki bölmeden oluşmuştur. Böylece ürün koruma ambalajı kapalı veya açık olarak kullanılabilmektedir. Ürün koruma ambalajı dış yüzeyi, içine yerleştirilecek ürünün şekline göre, silindirlik, eliptik, dikdörtgen prizması veya kübik şekillerde olabilir ve içine konmak istenecek ürün sayısına göre çeşitli boyutlarda üretilebilmektedir. Bu buluşla geliştirilen ürün koruma ambalajının iki bölmesi arasında kilit mekanizması olabileceği gibi kilit olmaksızın bölmeler kapalı iken selobant ile yapıştırılarak da kilitlenebilmektedir.