Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Hijyenik kağıt benzeri için kutu. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2003/00792
Buluş Başlığı Hijyenik kağıt benzeri için kutu.
Başvuru Sahibi HAKLE-KIMBERLY DEUTSCHLAND GMBH
Buluş Sahibi FRANK-MICHAEL TESKY
IPC Sınıfı A47K 10/42;B65D 43/16
Buluş Özeti

Hijyenik kağıtlar, özellikle ıslak tuvalet kağıdı için bir kutu açıklanmakta olup, kutu, tek taraflı açık bir kaptan (1) ve çözülebilir şekilde bir dişli bağlantı üzerinden kap (1) ile birleştirilebilir bir bölmeden (2) oluşmaktadır ve söz konusu bölme (2), bir çerçeveden (3) ve buna oynak şekilde bağlı bir kapaktan (4) oluşması, çerçevenin (3) bir dişli bağlantı üzerinden çözülebilir şekilde kaba (1) oturtulabilmesi ve çerçeve açıklığının kapak (4) sayesinde, kapağın (4) diğer bir dişli bağlantı üzerinden çözülebilir şekilde çerçeveye (3) monte edilebilir olması şeklinde kapatılabilir özellikte olması nedenleri ile ucuz maliyetli üretilebilir, kullanışlı ve ilk açıldıktan sonra iyi hava sızdırmaz özelliğe sahiptir.