Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Bitişik baralı kanal TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2003/00834
Buluş Başlığı Bitişik baralı kanal
Başvuru Sahibi EAE ELEKT. ASAN. END. İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi YUSUF HİKMET KAYA
IPC Sınıfı H02G 15/00
Buluş Özeti

Yüksek akım ihtiyacı olan her yerde elektrik enerjisinin iletiminde ve dağıtımında (trafo-pano bağlantıları, kolon hatları, fabrikaların - işletmelerin - her türlü binanın iç enerji dağıtımında) kullanılmak üzere geliştirilmiş bitişik baralı kanalda gövde sacı (1) ve baskı sacı (2) arasına yerleştirilen birbirine bitişik baralar (4) yüksek akımları iletirken, genel olarak 3 m boyunda üretilen (kullanım yerine göre istenilen boyda üretimi yapılabilir) bir ucu erkek diğer ucu dişi şekilde dizayn edilen bara kanalları birbirine geçirilerek birleştirilir, bara kanalları üzerinde bulunan çıkış pencerelerinden ve iki bara kanalı birleşme noktasından çıkış kutuları aracılığıyla enerji dağıtımına olanak sağlar.