Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Üç boyutlu desenleri haiz kap. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/07/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 1998/00073
Buluş Başlığı Üç boyutlu desenleri haiz kap.
Başvuru Sahibi COLGATE-PALMOLIVE COMPANY
Buluş Sahibi PETER HAUGK;TERESA PAVLAK;SCOTT D. DOCKEN;DONALD P. LOSIER;RODNEY R. PROCHASKA;DAVID N. SEGNER
IPC Sınıfı B65D 23/14
Buluş Özeti

İçinde herhangi bir iç yüzeye yapıştırılmış olmayan ve ön çeperdeki (32) ya da arka çeperdeki deseni tamamlayan bir etiket ya da dekorasyon (44) bulunan bir kap (30) olup sözü geçen etiket ya da dekorasyon kaplamanın altında ya da tabakalar arasında bu dekorasyonla birlikte başka malzemeler de içeren tek ya da çok tabakalı bir film biçimindedir. Buluşun tercih edilen bir düzenlemesine göre sözü geçen kap ağzı kapatılmış bir pompalı kaptır. Film eliptik, dikdörtgen ya da bu ikisinin arasında bir biçime sahip olabilir. Dikdörtgen biçimli bir film seçildiğinde bu filmin alt kenarları kabın ağzından girmesini kolaylaştırmak için yuvarlak ya da parabol şeklinde olacaktır. Filmin kap içinde sabit kalması için kap tercihan oluklara, çıkıntılara ya da başka araçlara haiz olacaktır. Tek tabakalı filmlerde dekorasyon filmin yüzeyine basılmış olacak ve bu yüzeye ayrıca koruyucu bir kaplama uygulanacaktır. Çok tabakalı filmler tabakalar arasındaki basılı ... (DEVAMI VAR)