Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Ayarlanabilir lokal iklimlendirme tertibatı TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2003/01072
Buluş Başlığı Ayarlanabilir lokal iklimlendirme tertibatı
Başvuru Sahibi TEMSAN MAKİNA VE TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi YUSUF KESİM;CAN KESİM
IPC Sınıfı D06B 1/00
Buluş Özeti

Buluş, dokuma tezgahlarına (6) sahip tekstil tesislerinde bir iklimlendirme vasıtasınca (8) yüksek nem oranında iklimlendirilen akışkanın bulunduğu en az bir ana dağıtım kanalı (1), bahsedilen ana dağıtım kanalı (1) içerisinde önceden iklimlendirilmiş havanın tezgah (6) üzerine doğrudan uygulanmasını sağlayan hava çıkış elemanı içeren, her bir tezgah üzerinde ana dağıtım kanalı (1) içerisindeki havanın arzu edilen debide doğrudan uygulanmasını sağlayarak tezgahın (6) ihtiyacı olan nem ve ısı oranlarının zorlanmış taşınım sayesinde gerçekleştirilmesine olanak verecek şekilde hava çıkış elemanı çıkış kesit alanını değiştiren en az bir klape vasıtasına (4) sahip lokal iklimlendirme tertibatıdır.