Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Klemens bağlantılı ışıklı elektirik anahtar modülü. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2003/01081
Buluş Başlığı Klemens bağlantılı ışıklı elektirik anahtar modülü.
Başvuru Sahibi MAKEL ELEKTRİK MALZEMELERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi DOĞU ÇAYLI
IPC Sınıfı H03K
Buluş Özeti

Buluş, anahtar grubu ürünleri ışıklı hale getirmek için klemens bağlantılı gövdede kullanılan modül ile ilgilidir. Buluşta, yeni klemensli gövdede elektrik anahtarını ışıklı ürün haline getirmek için ayrı bir modül bulunmaktadır. Bir plastik parçanın içine yerleştirilmiş elektronik kart (2) üzerindeki pistlerle pirinç kontaklardan (6) gelen akımı üzerindeki dirençten (3) geçirerek neon lambaya (5) vermektedir. Plastik parçanın içindeki modül ürüne sonradan takılabilmekte ve istenildiğinde tekrar çıkartılabilmektedir. Modül son montaj öncesi dışarıda olduğundan neon lamba (5) kontrolü daha kolay yapılabilmektedir. Depolamada ışıklı ürünler için ayrı bir yer açmaya gerek yoktur. Son montajda bir işlem ile ışıklı mamul toparlanabilecektir.