Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Pres çekiç ünitesinde yenilik. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2003/01207
Buluş Başlığı Pres çekiç ünitesinde yenilik.
Başvuru Sahibi DURMAZLAR MAKİNA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi AHMET CİVAN;MESUT BAŞ
IPC Sınıfı B21J 13/00
Buluş Özeti

Buluş, sac malzemelere baskı uygulayarak soğuk şekil vermek üzere, sabit bir ana sehpa (1) tahrik pistonu (2), konum değiştirici (12), çekiç elemanı (16), şekil verme takımı içeren ve bahsedilen tahrik pistonu (2), konum değiştirici (12) ve çekiç elemanının (16) birlikte ilerlemesini sağlayan en az bir irtibat elemanı (15), tahrik pistonu (2) ile birlikte hareket eden elemanların şekil verme takımına irtibatı için şekil verme takımına yuva teşkil eden bir taret kovanı elemanı (7), piston (2) konumunu algılamak üzere piston (2) itme yüzeyine (2.1) sabitlenmiş konum tespit elemanı (3) ve taret kovanının (7) sabitlenmesi için şekil bağlı yüzeylere sahip panç pres çekiç ünitesidir.