Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
LPG tüpleri ve benzeri kaplarda bulunan gaz veya sıvı miktarı ölçüm cihazı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2003/01269
Buluş Başlığı LPG tüpleri ve benzeri kaplarda bulunan gaz veya sıvı miktarı ölçüm cihazı.
Başvuru Sahibi BP.GAZ A.Ş.
Buluş Sahibi AHMET KURAN
IPC Sınıfı G01F 23/20
Buluş Özeti

Kapalı bir tüp içindeki gaz ve/veya sıvı miktarının ölçümü için, tüp cihazı oluşturan birinci kaldıracın (2) B kenarına konur. Birinci kaldıraç, tüp ağırlığını kuvvet kolları AB/AC oranında küçülterek, ikinci kaldıracın (3) C noktasına taşır. C ye uygulanan kuvvet, ikinci kaldıracın (3), karşı ağırlığı (F) ile dengelenir. Tüp ağırlığının değişmesine bağlı olarak değişen C kuvveti, D ve E noktaları arasında kalan kayan mesnet sayesinede, karşı ağırlığın (F) 12 ve 0 noktaları arasında yapıtığı açısal hareket ile her konumda denge sağlanır. Dara ayarı hareketli, ayarlanabilir ve kalibre edilmiş bir skala çubuğu (6) ile yapılır.