Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Tekstil boyahanesi atık su ısı geri kazanım sistemlerinde yenilik. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2003/01283
Buluş Başlığı Tekstil boyahanesi atık su ısı geri kazanım sistemlerinde yenilik.
Başvuru Sahibi ERKA MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK İNŞAAT ELEKTRİK ELEKTRONİK İTH. VE İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Buluş Sahibi HÜSEYİN KARIŞLI
IPC Sınıfı F28D
Buluş Özeti

Buluş, tekstil boyahanesi atık su ısı geri kazanım işlemini gerçekleştirmek üzere, atık sıcak su besleme elemanı (1), eşanjör elemanı (7), temiz soğuk su besleme elemanı (9.1), temiz sıcak su çıkışı (12), soğuk ve sıcak suyun besleme ve çıkış elemanları (1,9.1,12) ve eşanjör (7) arasında dolaşımını sağlayan en az bir pompalama elemanı (5) ve tertibatın verimliliğini arttırmak amacıyla; bahsedilen sıcak su besleme elemanı (1) ile eşanjör elemanı (7) arasında konumlandırılan döner, tüp filtreler (2,6), invertörlü pompa (5) ve oransal debi kontrol elemanı (8) içeren ısı değiştirme tertibatıdır.