Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Bir endüstriyel amaçlı elektronik kontrol cihazı TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2003/01382
Buluş Başlığı Bir endüstriyel amaçlı elektronik kontrol cihazı
Başvuru Sahibi MUSTAFA YURUM
Buluş Sahibi MUSTAFA YURUM
IPC Sınıfı G05B 19/02
Buluş Özeti

Buluş elektriksel olarak irtibatlı olduğu birimlerle haberleşmek için giriş-çıkış terminallerine ve bir kullanıcı ara yüzüne sahip bir elektronik programlanabilir kontrol cihazı olup, hafızasında kontrol edilecek önceden belirlenmiş birimlere ve önceden belirlenmiş çalışma işlevlerine ilişkin programları ve kullanıcının bahsedilen kullanıcı ara yüzünü kullanarak kontrol etmek istediği birimleri ve istediği çalışma işlevlerini seçmesini sağlayan bir menü yapısını bulunduran ve komut aldığında hafızasındaki seçilen programı yürüterek kontrol edilmek istenen birimle, birime ilişkin önceden set edilen proses parametreleri bazında haberleşen mikroişlemci tabanlı bir merkezi işlemci birimi ile karakterize edilmektedir.