Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Termal su isale hattı için kireçlenme engelleme metodu ve tertibatı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2003/01413
Buluş Başlığı Termal su isale hattı için kireçlenme engelleme metodu ve tertibatı.
Başvuru Sahibi DİZAYN TEKNİK PLASTİK BORU ELEMAN.SAN.VE TİC.A.Ş.
Buluş Sahibi KEMAL GÜRBÜZ ORUN
IPC Sınıfı C02F 1/00
Buluş Özeti

Buluş, termal su isale hattı ile nakledilen termal su içerisindeki kirecin arıtılması için termal suyun soğutma amacıyla en az bir soğutma yüzeyi (2.2) üzerinde taşınması, soğutma yüzeyinde (2.2) taşınım esnasında ısısını soğutma yüzeyine (2.2) ve dış ortama ileterek soğuyan termal suyun bir kireç çökeltme ünitesi içerisine alınarak kirecin çökeltilmesi, çökelme ünitesindeki temiz termal suyun yeniden ısıtılmak üzere en az bir ısı kaynağından geçirilmesi işlem adımlarını içeren bir metot ve bu metodu gerçekleştiren tertibattır.