Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Eklem ve kas rahatsızlıklarını tedavi edici koruyucu destek maddeleri ile güçlendirilmiş masaj likidi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2003/01436
Buluş Başlığı Eklem ve kas rahatsızlıklarını tedavi edici koruyucu destek maddeleri ile güçlendirilmiş masaj likidi.
Başvuru Sahibi FETHİ KUTLU
Buluş Sahibi FETHİ KUTLU
IPC Sınıfı A61K 36/00;A61P 19/00;A61P 19/02;A61P 21/00
Buluş Özeti

Buluş, insanın anatomik rahatsızlıklarının giderilmesinde kullanılan ve bu anatomik rahatsızlıkların tedavi edilmesinde kullanılan koruyucu destek maddeleri ile güçlendirilmiş; organik ve kimyasal 20 ila 40°C arasında anfoter reaksiyon karakterli bir zenginleştirilmiş masaj likid terkibi ile ilgilidir. Bahsedilen zenginleştirilmiş masaj likidinde kullanılan koruma destek maddeleri ile zenginleştirilmiş masaj likidi olup, özelliği; sırasıyla fındık yağı, tatlı badem yağı, defne gar yağı, mısırözü yağı, gül suyu, vazelin likid, kekik yağı, 70-80° etanol (R-OH), damıtık su, süt+bal, elma sirkesi, maden suyu ve limon asidinin bir kap içerisinde karıştırılarak elde edilmesi ile elde edilen iyon rezonans aktivasyon grubu üzerine, yasemin ve lavantadan oluşan esansiyel uyarım grubunun eklenerek elde edilmesidir.