Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Pnömatik piston vanada yenillik TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2003/01722
Buluş Başlığı Pnömatik piston vanada yenillik
Başvuru Sahibi SAMSON ÖLÇÜ VE OTOMATİK KONTROL SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi MEVLÜT METE AKİDİL
IPC Sınıfı F16K
Buluş Özeti

Buluş, akışkanların giriş-çıkışı kontrol edilmesi için, içine kanal açılmış gövde (1); gövde (1) üzerine oluşturulmuş taşıyıcı (3); taşıyıcı (3) üzerine konumlandırılmış tabla (8); tablaya (8) bağlantı elemanları (21) ile irtibatlandırılmış piston tası (17), piston tasına (17) konumlandırılan piston (15), pistonunun (15), vananın kapalı pozisyonunda iken, vana açık durumundaki konumunu alması için pistona (15) kuvvet uygulayan piston yayları (17), pistona (15) irtibatlandırılmış ve gövde (1) içine temas eden klape mili (10), klape milinin ucuna irtibatlandırılmış, akışkan geçiş kanalına oturarak akışkan giriş-çıkışını kontrol eden klape (10.1), piston içerisine basınçlı havanın verildiği besleme nipellerine (12) sahip bir pnömatik piston vanadır.