Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kuru ve ıslak temizleme fonksiyonlu temizlik robotu TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2003/01773
Buluş Başlığı Kuru ve ıslak temizleme fonksiyonlu temizlik robotu
Başvuru Sahibi İHLAS EV ALETLERİ İMALAT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi ÖMER ŞABAN KAMBER
IPC Sınıfı A47L
Buluş Özeti

Buluş, temizlik yapmak üzere kapalı bir ortam oluşturarak hazne işlevi gören üzerinde en az bir giriş çıkış açıklığına sahip bir gövde (5) ve ıslak temizleme yaparken önce gövde (5) içerisindeki temiz akışkanı dış ortama aktaran ardından dış ortamdaki kirli akışkanı gövde içerisine aktaran gövde ile irtibatlı en az bir pompa vasıtası içeren temiz ve kirli akışkanların gövde (5) içerisinde birbirinden ayrı tutulması ile pompa vasıtası emme yaparken vakumlanan havanın gövde içerisinde kirli suyun depolandığı bölüme çarpması sayesinde tek yapılanmada ıslak temizlemenin yanı sıra su filtreli hava vakumlu temizleme sağlamak üzere gövde (5) içerisine konumlandırılan seperatör (4.1) elemanı içeren temizleme robotudur.