Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Çok Fonksiyonlu pişirme cihazı TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2003/01823
Buluş Başlığı Çok Fonksiyonlu pişirme cihazı
Başvuru Sahibi MÜFİT ÖNEL
Buluş Sahibi MÜFİT ÖNEL
IPC Sınıfı A21B
Buluş Özeti

Buluş çok fonksiyonlu pişirme cihazı olup, özelliği gövde alt kısmına ayakların, ayak tabanlarına tekerleklerin (20), gövde yan saclarına (1) bağlantı tablasının (3) ve bağlantı tablasına (3) motorun (2) montajlandığı ve motordan alınan hareketin tepsi döndürme lamasına (3) iletilmesi için araya motor hareket milinin (4) yerleştirilidiği; hareket milinin (4) üst kısmında dönme hareketini kolaylaştıran rulman yataklanmasına (6) sahip rulmanın bulunduğu, ayrıca yapılacak işleme uygun tepsi döndürme lamalarının (11, 11.1, 11.2) motor hareket miline montajlanmasıyla oluşturulmuş bulunan üzerindeki kumanda panosu ile pişirme işleminin kontrol altına alındığı, döndürerek pişirme işlemine imkan ve olanak sağlayan bir cihaz olmasıdır.