Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Hava trafiğini kontrol eden hava güvenlik lambası TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2003/01851
Buluş Başlığı Hava trafiğini kontrol eden hava güvenlik lambası
Başvuru Sahibi MESUT NECİB
Buluş Sahibi MESUT NECİB
IPC Sınıfı G08G
Buluş Özeti

Buluş konusu ikaz lambamız, hava sahasını kontrol eden, havadaki uçakların inmemesi gereken bölgeleri gösteren bir ikaz cihazı ile ilgilidir. Buluş konusu ikaz lambamız, ışık yayan şeffaf bölüm (16) ile elektronik devrenin dışardan görülmemesi ve dış ortamdan zarar görmemesini sağlayan ABS ham maddeden imal edilen koruyucu bölümden (17) oluşan bir dış kapak (10), ikaz işlemini gerçekleştiren bir elektronik devre ve dış kapak (10) ile elektronik devrenin yerleştirildiği bir alt taban (11) ve ikaz cihazımızın ihtiyaç olan yere monte edilmesi sırasında cihazın sabitlendiği bir montaj tablasından oluşmaktadır. Şeffaf bölüm (16), koruyucu bölüme (17) özel hammade ile yapıştırılmıştır. Böylece dış etkenlerden (nem, rutubet, vb. den) korunmaktadır. Cihazımızı dış etkenlerden korumak için ayrıca dış kapak (10) ile alt kapak (11) arasına O-ring (18) konmuştur. Buluş konusu cihazımız, çok katlı apartmanların, iş merkezlerinin veya gökdelenlerin tepelerinde...(Devamı Var.)