Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Çok fonksiyonlu implant kafası ve enstrümanı sistemi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2003/01985
Buluş Başlığı Çok fonksiyonlu implant kafası ve enstrümanı sistemi
Başvuru Sahibi TASARIM MED TIBBI MAMULLER SANAYI VE TICARET ANONIM ŞIRKETI
Buluş Sahibi HAKAN SADİ;KADİR SADİ;SUMRU ALPEREN;BAHRİ KARAKAŞ;ATİLLA SADİ
IPC Sınıfı A61B 17/70;A61B 17/88
Buluş Özeti

Bu buluş "Çok Fonksiyonlu Implant Kafası ve Enstrümanı Sistemi"ne ilişkindir. Anatomik pozisyonu düzeltilecek omur içine gönderilen implantın kafasına monte edilecek plug ın her açı ve pozisyonda diş kapmadan gönderilmesini sağlayan, derotasyon veya düzeltme sağlanana kadar rotu implant yuvasında, çıkmasını da engelleyerek tutan, implanttan sihibaz boru, kraniyel ve kaodelden de tek tek veya eş zamanlı olarak rocker ve sagittal çatal kullanımına izin veren,tek bir plug ile rota sabitlenen,sagittal çatal yuvalı ve rocker delikli, rocker deliği her iki yan üst kısmında oluşturulmuş sihirbaz borunun kenetleneceği kanalları olan implant kafalı ve sihibaz borulu sistemdir.