Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
İki yönlü vantilatör kanatları TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2003/02023
Buluş Başlığı İki yönlü vantilatör kanatları
Başvuru Sahibi MEHMET SELÇUK GÜÇ
Buluş Sahibi MEHMET SELÇUK GÜÇ
IPC Sınıfı F24F 7/06
Buluş Özeti

Buluş konusu; iki yönlü vantilatör kanatlarıdır. Havayı her iki yöne maksimum verimde üfleyebilen veya emebilen kanatlar olup, kullanım amacına doğrultusunda muhtelif varyasyonlarda imal edilebilmektedirler. Fan çapı, kanat uzunluğu, genişliği değişken olan kanatların; beta açıları (3) ayar edilebilmekte veya sabit kalabilmektedirler. Alfa açıları (2) muhtelif derecelerde veya açısız olabilmektedir. Değişik çap, kanat uzunluğu ve değişik alfa (2) ve beta (3) açılarıyla istenilen değişken hava debisi ve değişken hava basınçlarına ulaşmasını sağlamaktadır. Alüminyum, plastik, çelik, paslanmaz çelik, kompozit veya diğer alaşımlardan imal edilebilen kanatlar ticari ve endüstriyel vantilasyon sistemleri, jet fanlar, türbinler, duman egzoz sistemleri, klima sistemleri, tünel havalandırma sistemleri, sığınak ve garaj havalandırma sistemlerinde kullanılmaktadır.