Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Tepsi evaporatör TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2003/02024
Buluş Başlığı Tepsi evaporatör
Başvuru Sahibi MEHMET SELÇUK GÜÇ
Buluş Sahibi MEHMET SELÇUK GÜÇ
IPC Sınıfı F25B 39/00
Buluş Özeti

Buluş konusu; tepsi evaporatördür. 1gr ağırlıktan 150 kg/adete kadar, muhtelif kesit şekillerinde düz veya eğimli profillerde veya hepsinin bulunduğu kombinasyonlarda kalıp buz temin etmek üzere tasarlanmıştır. Alttan su veya sıvı püskürtmesi veya su veya sıvı kabının içinde çalıştırılan tepsi evaporatör, paslanmaz çelik, karbon çelik, alüminyum, bakr veya işlem uygun bir metal alaşım, plastik, seramik türevi veya camdan imal edilebilmektedir. Tepsi evaporatörün buz oluşturma yuvaları (2) tepsinin alt ve üst aynalarına (3) kaynak, set lehim, veya makineto (basınçla sıvama) teknikleri ile tespit edilmekte veya basınca mukavim yekpare malzemeden şekil verilebilmektedir. Tepsi evaporatör ile üretilen buzların yapısında delikler bulunmaması, buzun dayanıklılığını arttırmaktadır.