Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Gözetleme camlı, iç basınç ölçerli, şamadıralı kondenstop. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2003/02347
Buluş Başlığı Gözetleme camlı, iç basınç ölçerli, şamadıralı kondenstop.
Başvuru Sahibi HACI AYVAZ ENDÜSTRİYEL MAMÜLLER SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi MESUT ÖZTELCAN;OHANNES AYVAZ
IPC Sınıfı F23B
Buluş Özeti

Buluşumuz; sıvı ya da gazların kullanım yerlerine sevkıyatını sağlayan tesisatlarda güvenliğini sağlayan akım/akış kesme aparatlarından şamandıralı kondenstop ile ilgili olup özelliği; nakledilen sıvı ya da gazların basınç/yoğunluk değerlerinin, eşik seviyelerinin aşıldığının, gövde üzerindeki iç basınç ölçer ünite (2) tarafından tespit edilebilmesi ve kondenstop içerisindeki sıvı veya gaz akışının sürekliliğinin gövde üzerindeki gözetleme camından (3) kontrol edilebilmesidir. Sistem; tesisat bağlantı kovanı (1),iç basınç ölçer ünite (2), gözetleme camı (3), şamandıra ünitesi (4), tesisata geçişin kontrolü ünitesi (5) ve gözetleme lamelinden (6) oluşur.