Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Detantör ucuna kolay bağlantı sağlayan bağlantı mekanizması TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2003/02348
Buluş Başlığı Detantör ucuna kolay bağlantı sağlayan bağlantı mekanizması
Başvuru Sahibi HACI AYVAZ ENDÜSTRİYEL MAMÜLLER SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi MESUT ÖZTELCAN;OHANNES AYVAZ
IPC Sınıfı F17C 1/02
Buluş Özeti

Buluşumuz; Depo haldeki basınçlı/yanıcı gazların kullanım yerlerinde bulunan ve detantör olarak bilinen basınç ayarlayıcıların uç kısmına, rakorlu metal esnek bağlantı parçalarının basitçe montajını sağlayan tertibat sistemi ile ilgili olup özelliği; detantör ucuna (1) takılan bağlantı somununun (2) iç kısmına yerleştirilen lastik iç tampon (6) ile bu tampona baskı yapmak için somuna takılan nipel (3) ile nipelin (3) diğer serbest ucuna takılan contadan (7) sonra, gaz hortumu rakorunun (4) çevrilerek sıkışması neticesinde, metal ve esnek formdaki gaz hortumunun (5), detantör ucuna (1) sızdırmazlıkta sağlanarak montajlanmasıdır. Sistem; Detantör ucu (1), bağlantı somunu (2), nipel (3), gaz hortumu rakoru (4), metal ve esnek formdaki gaz hortumu (5), lastik iç tampon (6) ve contadan (7) oluşur.