Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Ön izolasyonlu borular için birleştirme metodu ve tertibatı TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2003/02353
Buluş Başlığı Ön izolasyonlu borular için birleştirme metodu ve tertibatı
Başvuru Sahibi DİZAYN TEKNİK PLASTİK BORU ELEMAN.SAN.VE TİC.A.Ş.
Buluş Sahibi AHMET KOYUN;İSMAİL TEKE;SAİM KENDİİŞLER;TAMER BİRTANE;MAHMUT AKYILDIZ;ZAFER GEMİCİ
IPC Sınıfı B29C 65/30
Buluş Özeti

Buluş, akışkan naklini gerçekleştirmek üzere bir taşıyıcı boru (4) ve izolasyon katmanı (2,3) içeren ön izolasyonlu boruların birleştirilmesi için taşıyıcı boruların (4) izolasyon katmanı üzerindeki açık alanı kapatacak ve her iki borunun izolasyon katmanı (2) ile temas edecek şekilde konumlandırılması, izolasyon katmanı (2) ve manşon gövdesinin (1.3) temas eden kısımlarına rezistans (1.2) konumlandırılması, rezistansa (1.2) elektrik verilerek izolasyon katmanı (2) ve manşon gövdesi (1.3) arasında elektrofüzyon oluşturulması kaynak işlem adımlarını içeren bir metot ve metodu gerçekleştiren bir kılıf manşondur(1).