Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
12 Kg tüp değişim göstergeli tüp altlığı TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2004/00165
Buluş Başlığı 12 Kg tüp değişim göstergeli tüp altlığı
Başvuru Sahibi İPRAGAZ ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi ERKAN KINACI;EYÜP ARATAY
IPC Sınıfı G01F
Buluş Özeti

LPG sektöründe tüplü 12 kg lık şişman ve uzun ev tüplerinin, tüp ağırlığına bağlı olarak tüpün değişim zamanının tespit edilebildiği göstergeli kağıt veya plastikten mamul tüp altlığı (1), içine hava boşluğu bırakılmayacak şekilde su ile doldurulmuş olarak yerleştirilmiş ve üzerinde gösterge bağlantı parçası bulunan bezli kauçuktan mamul hortum devresi (2), plastikten mamul dairesel şekilli hortum koruyucu halka (3), adı geçen hortum devresine bağlı, tüpün değişim zamanının tespit edilebileceği şekilde üç ayrı renk ile tanımlanmış ve su basıncı ile çalışan değişim göstergesi (manometre) (5) ve adı geçen hortum devresi ile göstergenin bağlantısını sağlayan parçadan (4) oluşmaktadır.