Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Bir ısıtıcı TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2004/00203
Buluş Başlığı Bir ısıtıcı
Başvuru Sahibi DÖKÜM İŞ ISI EMAYE SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi MEHMET HASKARAMAN
IPC Sınıfı F24C
Buluş Özeti

Bu buluş dış ortam koşullarından etkilenmeksizin yüksek verimle çalışabilen denge bacalı, doğalgazlı bir ısıtıcı ile ilgildir. Bu buluşun amaçlarına ulaşmak için gerçekleştirilen ısıtıcı en temel halinde ; ısıtıcıya hava girişinin sağlandığı bir hava giriş ağzı, bir ana brülör, bu ana brülörün, ateşlenmesini sağlayan bir pilot brülör, bir yanma haznesi ve yakılan atık gazın çıkışı için bir gaz çıkış ağzı içermekte; giren havanın ısınmasına yol açarak verimi arttıran, hava girişi sırasında ortam koşullarının etkilerinin ısıtıcıdaki yanmayı etkilemesini önleyen bir hava giriş haznesi ve çıkan atık gazın bacadan doğrudan atılması yerine bekletilmesi sayesinde ısı kaybının önlenmesini sağlayan ve gaz çıkışı sırasında ortam koşullarının etkilerinin ısıtıcıdaki yanmayı etkilemesini önleyen bir atık gaz bekletme haznesi ile karaterize edilmektedir.