Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kokusuz klozet sistemi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2004/00255
Buluş Başlığı Kokusuz klozet sistemi
Başvuru Sahibi ECZACIBAŞI YAPI GEREÇLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi OSMAN ER;ÖZGEN KOÇYİGİT;PELİN İLERİYE;KAMİL ALIŞ
IPC Sınıfı E03D 9/05;E03D 9/052
Buluş Özeti

Bu kötü koku giderme ve temizleme sistemi klozet rezervuarı (9) içine monte edilir, bir montaj kutusu (5) içine monte edilmiş bir hava sirkülasyon fanı (1) ve bir kötü hava temizleme filtresi (2) içerir ve bahsedilen kutu (5) klozet rezervuarı (9) içine monte edilir. Üzerinde boşaltma delikleri (6) içeren bir sabitleme borusu (7) standart boşaltma mekanizmasının taşıma borusuna (3) ve montaj kutusuna (5) bağlıdır. Sabitleme borusuna (7) bağlı hareket edebilen bir güvenlik şamandırası (8) vardır. Standart boşaltma mekanizmasının taşma borusu (3) klozet kullanılırken bir kötü koku emme kanalı olarak ve klozet rezervuarı içindeki su seviyesi taşma borusunun (3) yukarısına yükseldiğinde klozetin bir su boşaltma kanalı olarak kullanılır.