Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Renkli EPDM kauçuk kaplamalı siyah EPDM pencere ve kapı contası TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/03/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2004/00277
Buluş Başlığı Renkli EPDM kauçuk kaplamalı siyah EPDM pencere ve kapı contası
Başvuru Sahibi ORHAN KOÇ
Buluş Sahibi ORHAN KOÇ
IPC Sınıfı E04B 1/66
Buluş Özeti

Bu buluş kapı ve pencere sistemlerinde sızdırmazlık, yalıtım ve ayrıca estetik amacı ile kullanılan renkli EPDM (Etilen Propilen Dien Monomer) kauçuk ile kaplı siyah EPDM contalarla ilgilidir. Bu buluşla geliştirilen renkli EPDM kauçuk kaplamalı siyah EPDM pencere ve kapı contası (1) ana elemanlar olarak, conta yerleşme çıkıntısı (7), conta yerleşme çıkıntısı iç boşluğu (9) ve renkli EPDM kaplanmış (2) conta basma çıkıntısından (8) oluşması ile karakterize edilmektedir. Bu buluşla geliştirilen contanın tüm dış yüzeyi veya en azından conta basma çıkıntısı (8) film tabaka halinde renkli EPDM kauçuk kaplanmıştır.