Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Dondurulmuş bir şekerlemenin hazırlanması için bir işlem. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 1998/00807
Buluş Başlığı Dondurulmuş bir şekerlemenin hazırlanması için bir işlem.
Başvuru Sahibi UNILEVER N.V
Buluş Sahibi GORDON HALL
IPC Sınıfı A23G 9/04;A23G 9/06
Buluş Özeti

Dondurulmuş, kaşıkla yenebilir bir tatlı ürünün imalatı için bir işlem aşağıdaki basamakları içerir: (i)-10ºC lik veya düşük, tercihen-20ºC lik veya daha düşük bir sıcaklıkta ince buz parçalarının üretilmesi; (ii) basamak (i) de üretilen ince buz parçalarının, -10ºC lik veya daha düşük, tercihen -20ºC lik veya daha düşük bir sıcaklıkta yaklaşık olarak küre şeklinde buz granülleri halinde öğütülmesi; (iii) basamak (ii) de üretilen buz granüllerinin, tatlandırılmış sulu bir dondurma karışımı ile karıştırılması; ve (iv) basamak (iii) te elde edilen karışımın paketlenmesi ve depolama için dondurulması.