Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Duvar içi çalışan duvar görünümlü kapı ve pencere mekanizması TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/03/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2004/00353
Buluş Başlığı Duvar içi çalışan duvar görünümlü kapı ve pencere mekanizması
Başvuru Sahibi AHMET HAMDİ ÖZKARDEŞ;AŞKIN AYÇELEP
Buluş Sahibi AŞKIN AYÇELEP;AHMET HAMDİ ÖZKARDEŞ;AŞKIN AYÇELEP;AHMET HAMDİ ÖZKARDEŞ
IPC Sınıfı E06B 3/00;E06B 3/42
Buluş Özeti

Bu buluş duvar içi çalışan, duvar görünümlü kapı ve pencere mekanizması ile ilgilidir. Buluşumuz yaşam alanlarında içe açılan kapı ve pencere sistemlerinin mekanda kullanıldığı yer düşünülerek tasarlanmış olup, yaşam alanlarından tam kapasite faydalanmayı sağlamaktadır. Buluşumuz; zemine eşik profil koyma zorunluluğunu ortadan kaldırmış olup duvar içi bölümde hareket etmektedir. Buluşumuzun üzerine tel hasır örülmesinin amacı yerine konulduktan sonra üzerinde bulunduğu duvar ile sıvanabilmesi yani sıvayı tutabilme özelliğinin kazandırılmasıdır. Buluşumuz kullanılacağı mekandan bağımsız üretilip montaj esnasında yerine konulmaktadır. Bu da mekanizmanın konulacağı yere taşınmasını kolaylaştırmaktadır. Buluşumuz hem kapı hem de pencere sistemlerine uygulanabilirdir.