Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Düşük basınçlı sistemlerde, sabit basınçta, sabit debide su veren, damla sulama damlatıcısı TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/03/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2004/00504
Buluş Başlığı Düşük basınçlı sistemlerde, sabit basınçta, sabit debide su veren, damla sulama damlatıcısı
Başvuru Sahibi AG PLASTİK SANAYİ VE TİCARET ANAONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi HAKKI ATTAROĞLU
IPC Sınıfı A01G
Buluş Özeti

Buluş, polietilenden (PE) imal edilen damla sulama borularının içine istenen aralıklarla yerleştirilen damlatıcılar (1) ile ilgili olup özelliği; damlatıcıya (1) suyun, yanaklarda bulunan filtre şeklindeki 8 er adet, toplamda 16 olan su giriş boşluğundan (1.1) girmesi, damlatıcının (1) içine giren suyun ilk aşamada kanalize edildiği yedi kanallı labirentten (1.2) geçerek kaburga şeklindeki su geçiş sırtına ulaşması (1.3) oradan ikinci yedi kanallı labirente (1.4) girmesi ve her iki havuzcuğa (1.6) eşit miktarda su geçişini sağlayan su çıkış sırtı (1.5) tasarımını içermesidir.