Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Profil köşeleri için bir köşe birleştirme tertibatı TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/04/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2004/00561
Buluş Başlığı Profil köşeleri için bir köşe birleştirme tertibatı
Başvuru Sahibi ŞAFAKSAN ELEKTRİK MAKİNA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi RAMAZAN ERGÜN
IPC Sınıfı E05D 13/00
Buluş Özeti

Buluş X ve Y eksenlerince uzanan yatay tercihen iki profil ile z eksenince uzanan en az bir dikey profilin birbirine sabitlenmesi için yapılandırılan bir köşe birleştirme tertibatıyla ilgili olup özelliği, köşe oluşturmak üzere x-y-z eksenleri boyunca uzanan en az bir kanadının (1.7) belli bir kısmının profilin dış yüzeyine doğru belli bir açı ile kıvrım verilerek oluşturulan yekpare su kanalı ve kenar kıvrımı (1.5) içeren profiller (1) ve bu köşe yapısına uygun bir geometrideki yekpare bir köşe bendi (2) ve kesişmenin sabitleşmesini sağlamak üzere birbirinin içine geçen tercihen 12 profil girintisi (1.4) ile tercihen 12 köşe bendi girintisi (2.3) içermektedir.