Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kazıcı ve yükleyici makineler için kol düzeneği TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/04/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2004/00628
Buluş Başlığı Kazıcı ve yükleyici makineler için kol düzeneği
Başvuru Sahibi HİDROMEK-HİDROLİK VE MEKANİK MAKİNA İMALAT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi HASAN BASRİ BOZKURT
IPC Sınıfı B66F;E02F 3/04
Buluş Özeti

Buluş, bir taşıyıcı çerçeve (5) üzerine mafsallanan (3.3) ve uç kısmındaki iş elemanını (1) hareketlendirilen; devici kol (2) ve tahrik mafsal yuvası (2.4) içeren iş makineleri için bir ucundan bahsedilen taşıyıcı çerçeveye (5) diğer ucundan ise bahsedilen devirici kola (2) eksenel mafsallanan en az bir muz formlu kaldırıcı kol (3), devirici kaldırıcı kol mafsalı (2.3), kaldırıcı kolun (3) dış bükey eğim formundan geçen teğetin; tahrik mafsal yuvası (2.4) ve devirici kaldırıcı kol mafsalı (2.3) doğrultusunda esasen dik açıya yakın uzanmasını sağlayacak şekilde bahsedilen kaldırıcı kolun (3) dış bükey formu üzerine konumlandırılan devirici tahrik mafsal yuvası içeren kol mekanizmasıdır.