Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Dijital bir boru haritası elde edilmesini sağlayan elektrofüzyon kaynak makinası ve bu makinanın çalışma yöntemi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2004/00675
Buluş Başlığı Dijital bir boru haritası elde edilmesini sağlayan elektrofüzyon kaynak makinası ve bu makinanın çalışma yöntemi.
Başvuru Sahibi TEGA MÜHENDİSLİK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ.
Buluş Sahibi FERHAN MURAT ÇAVUŞOĞLU
IPC Sınıfı B29C 65/34;B29L 23/00
Buluş Özeti

Buluş konusu yöntem temelde; elektrofüzyon kaynak makinasında (1) toplanan bilgiler ile GPS (5) den alınan konum bilgilerinin, GSM (6) aracılığıyla merkezi bir bilgisayara (7) veya başka bir GSM cihazına (8) gönderilmesi ve bu bilgiler sayesinde, merkezi bilgisayarda (7) bulunan yazılım aracılığıyla boru hattı planının dijital bir harita üzerine çıkartılması esasına dayanmaktadır.