Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Sandıklı bazalarda ve açılır kapanır yatak sistemlerinde kullanılan kilitli emniyet mekanizması TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/04/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2004/00783
Buluş Başlığı Sandıklı bazalarda ve açılır kapanır yatak sistemlerinde kullanılan kilitli emniyet mekanizması
Başvuru Sahibi ERDEMLİ METAL ÜRÜNLERİ İMALAT SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ.
Buluş Sahibi MEHMET ALİ ERDOĞMUŞ
IPC Sınıfı A47C
Buluş Özeti

Buluşumuz sandıklı bazalarda ve açılır kapanır yatak sistemlerinde kullanılan kilitli emniyet mekanizmasıdır. Yatak tablası son noktaya kadar kaldırıldığında emniyet kilidi, (9) emniyet kilit pimine (12) takılarak devreye girer. Yatak tablasını kapatmak için mekanizma iptal anahtarını (1) çekip bırakarak, emniyet kilidi hareket mandalı (7) ve emniyet kilidi hareket mandal pimi (8) devreye girerek, emniyet kilidinin (9) havaya doğru hareket etmesini sağlar. Böylece emniyet kilidi devreden çıkartma mandalı (10) devreye girerek emniyet kilidini (9) devreden çıkartır, emniyet kilidi (9) devreden çıkartıldığından dolayı kullanıcı yatak tablasını bazanın üzerine yerleştirerek kapatma işlemini gerçekleştirir.