Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Mobil faz kesintisiz süzüm sistemi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/05/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2004/00921
Buluş Başlığı Mobil faz kesintisiz süzüm sistemi.
Başvuru Sahibi ZENTIVA SAĞLIK ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Buluş Sahibi TUBA OZYURT OKUTUCU;METİN BÜLBÜL
IPC Sınıfı B01D
Buluş Özeti

Buluş,bir rezervuar (15) içinde bulunan ve HPLC cihazı ile yapılacak analizlerde kullanılan sıvıları vakumlama yöntemiyle, zar filtreden (17) geçirerek, hazne (2) içinde filtrat (3) olarak depolanmasını sağlayan bir kesintisiz mobil faz süzüm sistemidir (1). Kesintisiz mobil faz süzüm sistemi, hazne vakum girişini (5) ve hazne boynunu (4) içeren ve içinde filtrat (3) yer alan hazneyi (2), hazne boynuna (4)sızdırmaz şekilde yerleşik lastik tutucuyu (6) ve buna bağlı filtre ünitesi alt parçayı (7), filtre ünitesi alt parça (7) içinde yeralan filtre destek tabanını (9) ve üzerindeki zar filtreyi (17), filtre ünitesi üst parçayı (8) ve filtre ünitesi alt parçayı (7) birarada tutan yaylı kıskacı (10), filtre ünitesi üst parçayla (8) içinde likit (16) barındıran rezervuar (15) arasındaki besleme borusunu (13) ve besleme borusu (13) üzerinde yer alan sıvı akış kontrol valfini (14), hazne vakum girişine (5) bağlı ve üzerinde vakum kontrol valfi (18) ile basınç göstergesinin (11) bulunduğu vakum borusunu (12) içermektedir.