Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Geliştirilmiş balya makinası. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/05/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2004/00949
Buluş Başlığı Geliştirilmiş balya makinası.
Başvuru Sahibi ELİBOLLAR TARIM ALET VE MAKİNALARI SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi İSMAİL ELİBOL
IPC Sınıfı A01D;A01F
Buluş Özeti

Buluş geliştirilerek araziye uyum kabiliyeti ve performansı arttırılmış balya makinasıyla ilgilidir. Buluş konusu balya makinası, güçlendirilen ve ayrıca makinayı yol durumundan çalışma durumuna, çalışma durumundan yol durumuna kolayca geçirebilmek amacıyla bir piston tertibatıyla (2) tavsiye edilen bir çeki okuna (1), rulmanlı bir volana (3), seviye ayar sistemi (4) ilave edilmek, sap toplama yaylarının (5.1) yay bağlantı köşebentleriyle (5.2) irtibatları basitleştirilmek ve pikap rozetindeki (5.4) kulak sayısı arttırılmak suretiyle ıslah edilmiş bir pikap bölümüne (5), şanzımanı (6.1) ve pistonu (6.2) ıslah edilmiş bir balyalama grubuna (6), dişli aksamına rulman tertibatı uygulanarak ıslah edilmiş bir bağlama grubuna (7) ve nihayet mukavemeti ve yerden yüksekliği arttırılmak, teker-dingil bağlantıları basitleştirilmek suretiyle ıslah edilmiş bir dingil bölümüne (8) sahiptir.