Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Çok işlevli mangal tertibatı TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/05/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2004/00962
Buluş Başlığı Çok işlevli mangal tertibatı
Başvuru Sahibi DESOS DİZAYN DEKORASYON MOBİLYA İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi CEMALEDDİN IŞIKÇI
IPC Sınıfı A47J 37/00
Buluş Özeti

Buluş yiyeceklerin pişirilmesinin sağlıklı ve pratik bir biçimde ızgara yapılmasının sağlanmasının yanında bir çok sayıda amaç için kullanılmak üzere en az bir gövde ve bir tablaya sahip çok işlevli mangal tertibatıdır. Mevcut tertibat, bir haznenin yerleştirilebilmesi için üzerinde bir boşluk ve boşluk çevresinde kademeli yapı oluşturulan bir tabla ve kademeye yerleştirilen söküp takılabilir bir ızgara aparatı, tablanın üzerinde konumlandırılacağı bir gövde, ızgara aparatının görece alt kısmında aralarında belirli mesafe bulunan bir sepet, sepetin görece alt kısmında konumlandırılan bir hazne ve hazne içine yerleştirilen bir ısı mekanizması ve bahsedilen ızgara ile irtibatlı hale getirilerek en az bir yağ toplama haznesinden oluşmaktadır.