Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Oval çerçeveli traş makinesi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/11/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 1998/00836
Buluş Başlığı Oval çerçeveli traş makinesi.
Başvuru Sahibi THE GILLETTE COMPANY
Buluş Sahibi FRANK EDWARD BROWN;BRIAN OLDROYD
IPC Sınıfı B26B 21/00
Buluş Özeti

Bir emniyetli traş makinesi için bir traş bıçağı birimi, özellikle koltuk altı bölgeleri olmak üzere vücudun traş edilmesi için eniyilenmiş şekil ve boyutlara sahiptir. Bıçak birimi, doğru şekilli keskinleştirilmiş bir kenarı olan ince uzun bir bıçağa ve bir deriye temas eden yüzeye sahiptir, bu yüzeyde, uzunluk genişliğin 1-4 mislidir ve 60 mm den tercihan 40-45 mm den fazla değildir. Deriye temas eden yüzey en azından, 450 mm2, tercihan 600-750 mm2 bir taban alanına, ve (i) %65 den daha düşük bir olmayan daireselliğe, ve (ii) genişliğin %30 u bir köşe yarıçapında ve deri temas yüzeyi ile aynı uzunluk ve genişlikte bir dikdörtgenin daireselliğine sahiptir. Bıçak kenarına dik bir düzlemde, deriye temas eden yüzey konvekstir ve 15-70 mm, tercihan 25 mm bir yarıçapı olan zahiri bir sarıcı daire ile en azından üç noktada temas yapacak biçimde şekillendirilmiştir.Bıçak kenarının önü ve arkasındaki koruma ve başlık yüzeylerinin her biri en azından 140 mm2 lik bir deri temas ... (DEVAMI VAR)