Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
PVC profillerin kaynak işleminden sonra oluşan çapakların, köşe temizleme CNC makinelerinde kullanılan sıyırma bıçaklarının modüler ve daha kolay kullanılabilir hale getirilmesine ilişkin modüler kater-kesici uç bıçak sistemi Tip A ve Tip B TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/06/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2004/01139
Buluş Başlığı PVC profillerin kaynak işleminden sonra oluşan çapakların, köşe temizleme CNC makinelerinde kullanılan sıyırma bıçaklarının modüler ve daha kolay kullanılabilir hale getirilmesine ilişkin modüler kater-kesici uç bıçak sistemi Tip A ve Tip B
Başvuru Sahibi KABAN MAKİNA SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.
Buluş Sahibi SALİM KABAN
IPC Sınıfı B24B
Buluş Özeti

Buluş konusu; PVC profillerin kaynak işleminden sonra oluşan çapakların, köşe temizleme CNC makinelerinde kullanılan sıyırma bıçaklarının modüler ve daha kolay kullanılabilir hale getirilmesine ilişkin modüler kater-kesici uç bıçak sistemi Tip A ve Tip B dir. Bıçak sistemi universal gövde ve kolay değişebilen kesici uç bulunmaktadır. Farklı PVC profillerinin işleme esnasında farklı ebatta ve sayıda yekpare gövdeli bıçak bulundurulması yerine tek bir universal gövde ve sadece farklı konfigurasyonlarda kesici uç bulundurulması kolaylığı sağlamaktadır. Bir kesici uçtan başka bir kesici uca geçiş çabuk ve kolay olmaktadır. Bıçak komple Tip A (1) kater Tip A (2), kesici uç tip A (3), vida (A) (4) dan ve bıçak komple tip B (5), kater tip B (6), kesici uç tip B (7), vida (B) (8) den oluşmaktadır.