Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Bom dönüş kilit mekanizması. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/06/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2004/01188
Buluş Başlığı Bom dönüş kilit mekanizması.
Başvuru Sahibi HİDROMEK-HİDROLİK VE MEKANİK MAKİNA İMALAT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi TİMUR ARIKOĞLU
IPC Sınıfı E05B
Buluş Özeti

Buluş, taşıyıcı gövde üzerinde hareket serbestliğine sahip olarak irtibatlanan bir kaldırıcı kol (20) ve düşey hareket mafsalı (24) ile yatay hareket mafsalı (23) içeren kol düzeneğinde bahsedilen düşey mafsalın (24) hareketini engellemek üzere bahsedilen kaldırıcı kol (20) ile irtibatlanan düşey hareket kilitleme vasıtası (9,10) bahsedilen yatay mafsalın (23) hareketini engellemek üzere bahsedilen taşıyıcı gövde ile irtibatlanan yatay hareket kilitleme vasıtası (1,2), bir yandan yatay (1,2) diğer yandan düşey kilitleme vasıtalarını (9,10) taşıyan ve bahsedilen kilitleme vasıtalarının senkronize devreye alınması ve çıkarılması için bir bölgesinden kaldıraç oluşturacak şekilde mafsallanan (7) kilit yatağına (5) sahip kilit tertibatıdır.